Jak zařídit nové bydlení

Zařízení bytu či domu je poměrně těžký úkol, protože jde o zařízení něčeho, co by vám mělo vydržet několik let. Asi nikomu se nechce zbytečně utrácet peníze za vybavení domácnosti rok co rok, protože je to zcela zbytečné a hlavně nákladné. Je celkem jedno jestli stavíte novostavbu a nebo jestli chcete opravit starší domek, protože zařazování nábytku vyjde nastejno.

světlá předsíň

Začněte tím bez čeho se neobejdete
Základem každého bydlení je koupelna, wc a kuchyně. Pár dní nebo týdnů v pohodě zvládnete přežít i bez pohovky na dece na zemi, ale mít se kde umýt a kde si uvařit je prostě základem každého bydlení. Proto byste měli před stěhováním mít zařízenou kuchyňskou linku. Tu je dobré objednat několik měsíců předem, protože jsou poměrně dlouhé čekací lhůty. Záleží na tom, kde si chcete nechat nábytek nechat vyrobit, ale čekat budete u truhláře i v obchodě s nábytkem.

Jeden dekor je nejlepší varianta
Kdo chce mí opravdu hezký domov a záleží mu na celkovém vzhledu domácnosti, nejspíš si vybere vše v jednom dekoru. V tomto případě je nejlepší si nechat kompletní nábytek nechat vyrobit na míru od jednoho výrobce, protože jedině díky tomu nebudete muset řešit například jiné kování nebo jiný odstín, i když si vyberete odstín se stejným názvem u více dodavatelů. Každý totiž používá jiný materiál a folie různých výrobců, takže výsledek by se opravdu mohl lišit až o několik odstínů.

tmavá předsíň

Nábytek by měl být v jedné barvě od předsíně až po ložnici. Právě vstupní prostor domu či bytu je to první, co každý po vstupu dovnitř vidí. Proto je dobré věnovat pozornost i tomuto prostoru. Vzor předsíně Sten-skrine by se neměl výrazně lišit od toho co budete mít jinde, protože by to nepůsobilo dobře a hezky. Vyberte si dostatečně velké úložné prostory, botník i věšáky, a dbejte na to, aby byl předsíňový nábytek především praktický.